Skuteczne pozycjonowanie - Najlepsze darmowe narzędzia SEO do wykorzystania podczas tworzenia witryny internetowejStworzenie własnej strony internetowej jest doskonałym sposobem na ugruntowanie swojej pozycji jako kompetentnego i doświadczonego marketera cyfrowego. W ten sposób można również sprawić wrażenie bardziej godnego zaufania i wiarygodnego przedsiębiorcy, a także zyskać platformę do zaprezentowania swoich usług. Niestety, stworzenie strony internetowej i zadbanie o to, by była widoczna dla wyszukiwarek i potencjalnych klientów, nie jest łatwym zadaniem.

 

Oprócz tego, że strona musi być dobrze napisana, zoptymalizowana i atrakcyjna, musi zawierać wiele słów kluczowych, jeśli ma się pojawiać w czołówce wyników wyszukiwania (najlepiej tylko na pierwszej stronie). Aby pomóc Ci w stworzeniu skutecznej strony, która będzie indeksowana przez wyszukiwarki i łatwa do znalezienia przez klientów poprzez odpowiednie pozycjonowanie, przygotowaliśmy listę najlepszych darmowych narzędzi SEO dla stron internetowych.

Narzędzie słów kluczowych Google Adwords

Jeśli szukasz darmowego narzędzia do słów kluczowych, które jest łatwe w użyciu, narzędzie do słów kluczowych Google Adwords jest świetną opcją. To darmowe narzędzie do badania słów kluczowych od Google zostało zaprojektowane, aby pomóc Ci odkryć nowe pomysły na słowa kluczowe dla Twojej witryny. Ponieważ jest to niezawodne i popularne narzędzie do badania słów kluczowych, z którego korzystają tysiące marketerów cyfrowych, jest ono również prawdopodobnie polecane i wykorzystywane przez ekspertów SEO. Użycie tego narzędzia do badania słów kluczowych pozwoli Ci odkryć słowa kluczowe o wysokiej skuteczności, które możesz wykorzystać w swojej witrynie.

Google Analytics

Google Analytics jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych darmowych narzędzi SEO. Jest to potężne, ale proste narzędzie do analizy stron internetowych, które pozwala na śledzenie, monitorowanie i mierzenie wydajności witryny oraz postępów w osiąganiu celów biznesowych. Google Analytics służy przede wszystkim do analizy zachowań użytkowników w witrynie oraz do identyfikacji obszarów wymagających poprawy. Może pomóc Ci zmierzyć takie rzeczy, jak ruch i źródła odwiedzin, liczba przeglądanych stron, średni czas spędzony w witrynie, współczynnik odrzuceń i wiele innych. Google Analytics to doskonałe narzędzie SEO do śledzenia i monitorowania ruchu organicznego. Pomoże Ci określić liczbę odwiedzających, skąd przychodzą i jak długo pozostają na Twojej stronie. Może również pomóc w śledzeniu konwersji i określeniu ROI z działań SEO.

Narzędzie Google Disavow

Podczas gdy większość darmowych narzędzi SEO ma na celu zwiększenie ekspozycji i widoczności Twojej witryny, narzędzie Google Disavow jest jednym z tych, które mogą pomóc Ci w oczyszczeniu wyników wyszukiwania Twojej witryny. Jednak to narzędzie jest zalecane tylko dla poważnych specjalistów SEO z dużym doświadczeniem. Powinno być używane tylko w ekstremalnych sytuacjach, np. gdy Twoja witryna jest celem złośliwych linków lub linków naruszających prawa autorskie. W takich przypadkach disavow tool może uratować witrynę przed całkowitym usunięciem jej z wyników wyszukiwania. To narzędzie Google pozwala poinformować wyszukiwarkę o linkach, których nie chcesz, aby były uwzględniane w jej algorytmie.

Import

To darmowe narzędzie SEO pozwala na zbieranie i analizowanie danych ze stron internetowych. Jest to crawler i kolektor danych, który pozwala przeprowadzać obszerne audyty stron internetowych i tworzyć wizualizacje danych dla swojego zespołu i klientów. To proste w użyciu, a jednocześnie potężne narzędzie internetowe, choć przeznaczone głównie do analizy danych, może również pomóc w optymalizacji treści i struktury witryny w celu zwiększenia jej atrakcyjności pod względem SEO. Możesz użyć tego narzędzia SEO do tworzenia sitemaps, wykrywania niedziałających linków i zbierania danych o ruchu na stronie i jej wydajności. 

Moz Pro

Moz Pro oferuje szeroki zakres wartościowych narzędzi i usług SEO, które mogą znacznie zwiększyć widoczność Twojej witryny. Ten kompleksowy zestaw narzędzi SEO zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby stworzyć udaną obecność w sieci i zwiększyć ruch na swojej witrynie. Szeroki wachlarz narzędzi SEO Moz Pro obejmuje Audytor witryn, Fresh Web Explorer, Open Site Explorer, Link Explorer i Profile marketingowe. Możesz używać tych narzędzi do śledzenia i monitorowania swoich postępów, otrzymywania informacji na temat kondycji swojej witryny, identyfikowania najpopularniejszych treści i generowania pomysłów na nowe posty.