Narzędzia pracy kosmetyczki, których nie może zabraknąć w profesjonalnym gabinecieSalon kosmetyczny to miejsce, w którym klienci chcą poczuć się zaopiekowani – oddać w profesjonalne ręce z zaufaniem, że zaplanowany zabieg zostanie wykonany na najwyższym poziomie. Jeśli dopiero wyposażasz swój gabinet lub wymieniasz sprzęt, sprawdź katalog narzędzi, które muszą się w nim obowiązkowo pojawić!

Zacznij od planu

Zanim zaczniesz wyposażać swój salon kosmetyczny, przede wszystkim ustal, jaki zakres usług będziesz oferować. Wiele gabinetów ogranicza się do podstawowych zabiegów, manicure, pedicure itp. Inne natomiast przyciągają klientów bardzo rozbudowaną ofertą, sięgając po dobrodziejstwa nie tylko kosmetologii, ale też medycyny estetycznej.

Postawą w Twoim salonie będą urządzenia do wykonywania zabiegów. Do wyboru masz sprzęty pojedyncze lub 2 w 1 bądź zaawansowane, funkcjonalne kombajny estetyczne. Urządzenia te różnią się ceną – czym więcej mają funkcji, tym cena będzie wyższa. Dobrze więc przemyśl zarówno obecny zakres usług, jak i ten docelowy, do którego chcesz dążyć w toku rozwoju firmy.

Oczywiście dobrze wyposażony salon kosmetyczny to nie tylko urządzenia, ale też meble. Zastanów się, ile stanowisk będzie w Twoim salonie. Nie powinno być ich zbyt dużo. Zarówno klienci, jak i kosmetyczki muszą mieć przestrzeń i czuć się komfortowo.

Jaki sprzęt jest niezbędny w salonie kosmetycznym?

Najważniejsze w salonie kosmetycznym jest urządzenie do zabiegów na twarz – mikrodermabazji, ultradźwięków, peelingu kawitacyjnego itp. Praktycznie każdy nowoczesny gabinet oferuje też terapię światłem. Dlatego wśród niezbędnego sprzętu muszą znaleźć się różnego rodzaju lampy do zabiegów skórnych. Duży wybór narzędzi pracy kosmetyczki znajdziesz na tej stronie: https://cosmed24.pl/urzadzenia-kosmetyczne/ .

Wśród urządzeń do manicure i pedicure niewątpliwie najważniejszą rolę odgrywają frezarki do stóp i paznokci, a także lampy UV/LED do utwardzania lakierów hybrydowych.

Wśród innych narzędzi niezbędnych w salonie kosmetycznym można wymienić m.in.:

  • Pęsety
  • Skalpele
  • Dłuta
  • Tary i omegi
  • Cążki do paznokci
  • Frezy
  • Nożyczki do przycinania brwi
  • Cążki i przyrządy do usuwania skórek

Na salony kosmetyczne nałożone zostały ścisłe zasady sanitarne. Koniecznie więc zaopatrz swój gabinet w akcesoria do higieny i dezynfekcji używanych narzędzi. Potrzebne będą maseczki, rękawiczki, jednorazowe igły, preparaty do dezynfekcji skóry itp. Warta rozważenia jest też inwestycja w autoklaw, który zapewni najwyższy poziom higieny poprzez profesjonalną sterylizację narzędzi.

Czym się kierować przy wyborze narzędzi pracy kosmetyczki?

Podstawowym kryterium doboru narzędzi kosmetycznych jest jakość. Jeśli wybierzesz sprzęt i akcesoria spełniające najwyższe standardy, zyskasz pewność, że przeprowadzony zabieg spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Postaw więc na profesjonalna narzędzia, które posłużą Ci wiele lat. Znaczenie ma też prostota obsługi oraz estetyka – tak ważna w eleganckiej przestrzeni, jaką niewątpliwie jest gabinet kosmetyczny.