Kalibracja alkomatów niejedno ma imię

Alkomat może wykryć alkohol i podać jego odczyt. Jednak większość standardowych alkomatów nie jest w stanie wykryć innych substancji, a jeśli nie jest w stanie tego zrobić, to po prostu informuje o obecności alkoholu, gdy go nie ma. Certyfikowany alkomat ma większą dokładność niż alkomat standardowy, ponieważ wykrywa różne substancje jednocześnie - w przypadku, gdy żadna substancja nie zostanie wykryta, wynik będzie nadal odczytywany jako "alkohol". Alkomaty wykorzystują do tego spektroskopię w podczerwieni, która pozwala na jednoczesne wykrywanie różnych substancji.

Nawet jeśli alkomat może wykryć alkohol, nie zawsze daje jasny odczyt. Tutaj w grę wchodzi zawartość alkoholu we krwi (BAC). Zawartość alkoholu we krwi to stężenie alkoholu we krwi, które można zmierzyć za pomocą urządzenia, takiego jak elektroniczny alkomat.

A co z dokładnością wyników ?

Kilka wskazówek od fachowców

Oferujemy kalibracje na najwyższym poziomie, aby upewnić się, że alkomaty są używane prawidłowo i zapewniają dokładne pomiary. Kalibracja alkomatu jest ważną i niezbędna czynnością która zapewnia, że urządzenie działa bezpiecznie i gwarantuje najwyższy poziom dokładności. Alkomaty stały się z czasem bardziej popularne, ponieważ mogą być używane w sprawach karnych, jak również do określenia, czy ktoś wypił za dużo alkoholu w pracy, co oznacza, że wyniki są dostępne w ciągu kilku sekund, co czyni je wygodnymi do sprawdzania poziomu alkoholu danej osoby.

Precyzja to postawa

Najlepszym sposobem na skalibrowanie alkomatu jest postępowanie zgodnie z instrukcjami na urządzeniu. Aby odczyt był prawidłowy, alkomat musi być skalibrowany zgodnie z polskim prawem. We wstępie tego artykułu wyjaśniono, co oznacza alkomat osobisty i jak jest on używany w Polsce - każdy, kto ma dostęp, może skalibrować swoje własne urządzenie przy użyciu tradycyjnych metod lub zaawansowanych technik, takich jak spektroskopia w podczerwieni. Istnieją dwa rodzaje alkomatów: standardowe i osobiste (najczęściej nazywane po prostu "alkomatami"). Standardowy odczytuje każdą substancję, która mogłaby spowodować upośledzenie - natomiast alkomat osobisty mierzy tylko poziom alkoholu ze względu na mniejszy rozmiar, wymagający mniejszej objętości płynu niż standardowe.