Kilka rad dla samotnych matek, jak dbać o zdrowie i kondycję fizycznąBycie samotnym rodzicem może stanowić wyzwanie pod wieloma względami, nie tylko dla Ciebie, ale także dla Twoich dzieci. Żonglowanie pracą, szkołą i innymi zajęciami przy jednoczesnym samotnym wychowywaniu dzieci nie jest łatwym wyczynem. Wymaga to więcej czasu, energii i zasobów, niż ma się do dyspozycji. Praca samotnej matki pochłania większość Twojego czasu i zrozumiałe jest, że nie masz ochoty ćwiczyć na siłowni lub uczęszczać na grupowe zajęcia fitness poza pracą lub domem. Co więc zrobisz? Nic nie robić i z dnia na dzień tyć? To nikomu nie pomoże! Musisz znaleźć jakieś alternatywne sposoby na utrzymanie aktywności bez poświęcania na to zbyt wiele czasu.

Idź na spacer podczas przerwy na lunch

Udowodniono, że spacer podczas przerwy na lunch może pomóc pracownikom poczuć się odświeżonym i pełnym energii. Należy pamiętać, że chodzenie nie musi odbywać się w tym samym tempie, w zależności od potrzeb można iść na spacer wolny lub szybki.

  • Jednym z najlepszych sposobów na utrzymanie dobrej formy podczas pracy samotnej matki jest spacer w przerwie na lunch.

  • Możesz spacerować z dzieckiem w czasie przerwy na lunch lub po prostu wyjść w czasie przerwy i przejść się sama.

Spacer to świetne ćwiczenie, ponieważ nie obciąża stawów i można go wykonywać w dowolnym miejscu i czasie. Wystarczy założyć buty do chodzenia, wyjść na dwór i spacerować przez 30-45 minut dziennie, a będzie się na dobrej drodze do zdrowszego stylu życia. Spacery to jedno z najlepszych ćwiczeń dla samotnych matek, ponieważ można je wykonywać w dowolnym miejscu i nie kosztują wiele.

Korzystaj w pracy ze schodów zamiast z windy

Korzystanie ze schodów zamiast windy może być świetnym sposobem na utrzymanie dobrej formy podczas pracy samotnej matki. Nie kosztuje Cię to nic poza odrobiną wysiłku. Windy są często dobrym sposobem na dostanie się z jednego piętra na drugie, ale nie są najlepsze dla zdrowia. Często są małe, duszne i mogą być siedliskiem zarazków. Jeśli pracujesz na piętrze, na którym znajduje się winda, staraj się korzystać ze schodów. Możesz to robić także w domu, gdy jesteś z dziećmi. Jeśli mieszkasz w dwupiętrowym domu, spróbuj dwa razy dziennie kazać dzieciom chodzić po schodach w górę i w dół. Dzięki temu dzieci będą miały trochę ruchu, a Ty stracisz kilka kilogramów.Bycie samotnym rodzicem może być trudne, ale nie musisz pozwolić, by okoliczności przeszkodziły Ci w utrzymaniu dobrej kondycji i zdrowia. Musisz tylko znaleźć sposób, aby to osiągnąć, a te wskazówki pomogą Ci to zrobić.