Powody, dla których wciąż nie budzisz się ranoWszyscy tam byliśmy. Naciskasz przycisk drzemki na budziku o jeden za dużo razy, przewracasz się i spędzasz kolejne 10 minut w łóżku, wpatrując się w sufit. Z tyłu głowy wiesz, że w końcu musisz wstać - ale jeszcze nie teraz. Aaaa! Istnieje tak wiele różnych powodów, dla których nie chcemy się obudzić rano. Czujemy się jak taki obowiązek, sprawia, że czujemy się mdło lub po prostu nie chcemy opuścić naszego przytulnego łóżka i wyjść na zewnątrz, gdzie jest zimno i ciemno. Nic dziwnego, że ciągle uderzamy w ten przycisk drzemki...Ale jakie są niektóre ważne powody, dla których wciąż nie budzisz się rano?

Jest Ci po prostu za wygodnie

Jeśli masz odpowiedni materac i poduszkę, super łatwo jest zasnąć rano. I łatwiej niż kiedykolwiek zasnąć w łóżku, ponieważ nasze mózgi są bardziej aktywne wieczorem niż rano. To sprawia, że wielu z nas trudniej jest obudzić się naturalnie i na czas. A rano o wiele łatwiej jest być leniwym. Po prostu tak łatwo jest zasnąć, i uzyskać kilka dodatkowych minut snu. Możesz nawet ustawić swój alarm na kilka dodatkowych minut rano i nadal budzić się na czas. Dlatego możesz użyć głośnego budzika, aby Cię obudzić i utrudnić ponowne zasypianie. Głośny budzik to dobry pomysł, bo dzięki niemu trudniej będzie Ci ponownie zasnąć.

Twój alarm jest za głośny

Kiedy naciskasz przycisk drzemki, w zasadzie mówisz sobie, że nie chcesz wstawać. Budzik powinien być wystarczająco głośny, aby naprawdę cię obudzić, ale nie tak głośny, że zmusi cię do wyjścia z łóżka w złym nastroju. Problem polega na tym, że wiele osób ustawia swoje alarmy zbyt głośno. Jeśli alarm jest zbyt głośny lub jeśli nie jest nawet blisko miejsca, w którym śpisz, prawdopodobnie wciśniesz przycisk drzemki, przewrócisz się i wrócisz do snu. Możesz też użyć głośnego alarmu jako pobudki, ale musisz się upewnić, że trzymasz go z dala od swojego łóżka.

Na zewnątrz jest ciemno - a ty nie lubisz zimna

Na zewnątrz jest ciemno i jest zimno. To dwie rzeczy, które sprawią, że nie będziesz chciał wychodzić na zewnątrz i nic robić. Obie te rzeczy są przeciwieństwami tego, co chciałbyś na początku dnia, kiedy próbujesz się obudzić i być produktywnym. Kiedy jest ciemno na zewnątrz, jest mniej prawdopodobne, że będziesz w stanie uzyskać tę samą ilość witaminy D, którą byłbyś w stanie uzyskać w ciągu dnia. Ciemność sprawia również, że bardziej prawdopodobne jest, że będziesz bardziej zmęczony, co utrudnia obudzenie się. Kiedy na zewnątrz jest zimno, trudniej jest być aktywnym. A czasem może to po prostu sprawić, że będziesz chciał zostać w środku, z dala od zimna. Możesz też pomyśleć o tym, że będziesz musiał włączyć grzejnik, poczekać aż się rozgrzeje, a potem poczekać aż dom się ogrzeje. Po prostu łatwiej jest zostać w łóżku, gdy jest zimno i ciemno.