Zabawne, tanie i łatwe zajęcia domowe dla dzieciDzieci mają wiele radości, gdy mogą pobyć z rodzicami lub kolegami z zabawy albo powspominać stare, dobre czasy. Ale jak wiadomo, w dzisiejszych czasach dzieci mają bardzo mało czasu na takie zajęcia. Większość czasu spędzają w szkole, na zajęciach pozaszkolnych i obozach letnich. Nawet gdy są w domu po szkole lub na wakacjach, mają taką obsesję na punkcie gier wideo, że nie myślą nawet o wymyślaniu innych zabawnych zajęć. Na szczęście istnieje kilka niedrogich i łatwych zajęć domowych dla dzieci, które mogą wprowadzić trochę nowości do życia dziecka, nie wymagając od niego dużych nakładów finansowych ani wysiłku z Twojej strony.

Grajcie razem w gry planszowe

Gry planszowe to fajny sposób na spędzenie wieczoru z dziećmi. Można w nie grać samodzielnie, co jest idealne dla dzieci, które jeszcze nie potrafią dobrze czytać lub dla tych, które nie chcą rywalizować z innymi graczami. Do dobrych gier planszowych dla dzieci należą Memory, Operacje i Zgadnij kto? Memory to ulubiona gra małych dzieci, ponieważ jest tak prosta i łatwa do nauczenia. Celem gry jest odnalezienie pasujących do siebie par kart, odwracając po dwie karty naraz. Wygrywa ten, kto pierwszy znajdzie wszystkie pasujące pary. Operacja to również świetna gra dla małych dzieci, ponieważ jest związana z dobrze znaną im czynnością: wizytą u dentysty. Dzieci mają za zadanie włożyć pęsetę do ust pacjenta i wyrwać "zęby" bez dotykania boków jamy ustnej i bez uderzania w inne części ciała - to trudne zadanie, które zapewnia wiele godzin rozrywki! Zgadnij, kto? to popularna gra polegająca na zadawaniu pytań typu "tak" lub "nie" dotyczących osoby, którą gracz ma na myśli, dopóki nie odgadnie, o kim myśli.

Spróbuj malowania palcami i innych zajęć plastycznych

Jednym z najbardziej popularnych i niedrogich zajęć plastycznych dla dzieci jest malowanie palcami. Jest to tak proste, że nawet maluch może się przyłączyć do zabawy! Potrzebna będzie duża kartka papieru, farby (olejne lub wodne) oraz plastikowe naczynia do rozlewania farby. To może być równie dobra zabawa dla Ciebie, jak i dla Twojego dziecka. Innym popularnym zajęciem plastycznym wśród dzieci jest robienie kolaży. Być może nie kojarzy się to z zajęciami plastycznymi, ale tak naprawdę jest! Wystarczy trochę papieru konstrukcyjnego, klej, nożyczki, flamastry i kredki, a Twoje dziecko będzie miało zajęcie na długie godziny. Jeśli chcesz wykonać rękodzieło dla dzieci, które nie będzie Cię nic kosztować, spróbuj zrobić domowej roboty kredę chodnikową. Wszystko, czego potrzebujesz, to barwnik spożywczy i skrobia kukurydziana - nie potrzebujesz kamyków! Możesz też zrobić tani śnieg, mieszając sól z cukrem.